ТЕСТ
Портал працює в тестовому режимі. Надайте свої пропозиції, як зробити його ще кращим.

Географічне розташування та кліматичні умови

Лановецька міська об'єднана територіальна громада має вигідне фізико-географічне положення. Вона розташована в західній частині Правобережного лісостепу, в зоні сприятливих ґрунтово-кліматичних умов для розвитку агропромислового комплексу. Розміщення громади далеко від значних басейнів чи родовищ мінеральних ресурсів не дає можливості розвивати галузі промисловості, що потребують великої кількості сировини і палива. Незначна віддаленість від обласного центру дає можливість налагоджувати господарські контакти із громадами області.

Лановецька міська об'єднана територіальна громада лежить в межах Подільської височини. Поверхня місцевості - пагорбна лісова рівнина. Цю територію називають ще Авратинською височиною. Тут горби мають схил від 0 до 12°.

Територію громади складають відклади юрського, палеогенового та неогенового періодів, представлені глиною, черепашковим вапняком, кварцовими пісками, що становлять сировину для виробництва будівельних матеріалів. З паливних ресурсів в громаді є поклади торфу у сприятливих для експлуатації умовах. Торф використовується як паливо, а також для потреб сільського господарства.

Клімат на території громади формується в результаті взаємодії радіаційних і циркуляційних процесів та географічних факторів. Радіаційний режим змінюється від 39,6 до 39,8 ккал/см за рік. Температура повітря, опади залежать від циркуляції атмосфери.

Термічний режим характеризується м'якою зимою з середніми температурами січня -5,3°С і теплим літом з пересічною липневою температурою +18°С. Теплий період року з середньодобовими температурами вище 0°С тривав 253 дні. Тривалість безморозного періоду - 166 днів. Вегетаційний період з середньодобовими температурами більше +5°С триває 203-206 днів, вище +10°С- 160 днів, вище 15°С - 22-28 днів.

Річна кількість опадів становить 600 мм за рік (70% випадає в теплий період). Зволоження достатнє, сніговий покрив нестійкий, висота його становить до 16 см.

Основу гідросітки громади становить річка Горинь, яка належить до числа найдовших правих приток Прип'яті. Довжина річки 661 км., площа басейну 27300 км . Протяжність річки Горинь на території району становить 28 км. В структурі земельного фонду основну частину складають землі сільськогосподарського призначення, їх площа становить 11740,628 тис. га.